ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
Keywords
Navigation
 Kreu
 Forumi
 Antarėt
 Profili
 Ndihmė
 Kėrko
Sondazh

Share | 
 

 Mendje e Shendeteshme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 130
Age : 32
Location : Gjilan
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: Mendje e Shendeteshme   17.12.07 5:59


Peshk, cokollate seks, dhe potencialiteti i mendjes zmadhohet. Kete gje e konfirmojne nepermjet nje libri, psikologu konjitv Terry Home dhe studiuesi bio kimik Simon Wooton. Ne vepren, Meso veteveten, Trajno trurin", shpjegohet se zgjedhjet e jetes jane vendimtare per aktivitetin mendor. Autoret hedhin poshte teorine se pas 17 vjeteve ulja e aftesive konjitive eshte e pashmangesheme. Me zgjedhje te kujdeshme, shprehen autoret, mund te krijohen aftesite konjitive. Ata ofrojne nje liste interesante gjerash qe duhen bere , apo nuk duhen bere. Nder te tjera sipas tyre duhet evituar marjuana apo kanabisi, ndjekja e telenovelave dhe shoqerimi me persona cinike e qaramane ..Libri qe bazohet ne kerkime shkencore nga e gjithe bota keshillon konsumimin e peshkut dhe cokollates se zeze. Autoret shkruajne se kjo cokollate permban ingrediente qe sjellin nej funsksionim te mire te trurit. Marrdhenia e mire seksauale eshte faktori tjeter i rendesishem qe premireson aktivitetin mendor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tefik.5forum.info
 
Mendje e Shendeteshme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bedri Ēoku:PSE DO TĖ ISHA NJĖ MENDJE ME ISMAIL KADARENĖ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: TE NDRYSHME :: Informacione-
Kėrce tek: