ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Jolie dhe Pitt mahnitin adhuruesit nė Kanė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 130
Age : 31
Location : Gjilan
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: Jolie dhe Pitt mahnitin adhuruesit nė Kanė   27.12.07 17:42


Shtatzėna Angelina Jolie shkėlqeu pėrpara disa qindra adhuruesve nė Kanė, pėrderisa filmi i regjisorit Clint Eastwood "The Exchange" pati premierėn nė edicionin e 61tė tė kėtij festivali. Jolie, qė ishte e shoqėruar nga i dashuri i saj, aktori Brad Pitt, pozoi pėrpara fotografėve dhe adhuruesve, krahas tė famshmėve tė tjerė, si Sharon Stone dhe Nick Nolte. Pati njė konfuzion tė martėn lidhur me emrin e filmit, qė ėshtė njė ndėr 22 filmat nė garė zyrtare nė festivalin e sivjetmė. Fillimisht filmi ishte titulluar "The Changeling", por mė pas ishte ri-emėruar "The Exchange". Eastwood ėshtė regjisori i dramės sė bazuar nė ngjarje tė vėrtetė qė rrėfen pėr njė grua, hetimi i sė cilės lidhur me humbjen e tė birit e detyron atė tė vihet kundėr policisė sė Los Anxhelosit dhe njė vrasėsi serik tė fėmijėve. Forcat policore tė dėshpėruar pėr tė fituar publicitet pozitiv thonė ta kenė gjetur djalin e zhdukur, por kur e ėma insiston se fėmija nuk ėshtė i saj, ajo dėrgohet nė njė pavijon psikiatrik pėr 5 ditė. "Qė nga atėherė, mė 1928, shumė ndryshime kanė pėsuar nė strukturėn e policisė sė Los Anxhelosit, disa tė mira, disa tė kėqija, sidoqoftė ka pasur qeveri tė ndryshme, por kjo ishte vėrtet e korruptuar. Dhe kjo grua ka mposhtur gjithė Departamentin e policisė dhe gjithė strukturėn policore", ka thėnė Eastwood pas shfaqjes pėr media tė filmit, me ē’rast 'The Exchange' u duartrokit gjatė. Jolie, e cila ėshtė shtatzėnė dhe pret tė lind binjakė, ka thėnė se roli i saj nė film ishte i vėshtirė pėr t’u luajtur. 32 vjeēarja kishte filluar punėn me Eastwood-in menjėherė pasi kishte pėrfunduar filmin 'A Mighty Heart', nė tė cilin luan rolin e gruas shtatzėnė tė reporterit tė vrarė Daniel Pearl. Jolie tha se Eastwood ėshtė njė ndėr regjisorėt mė tė mirė me tė cilėt ka punuar. Kritikėt e kanė vlerėsuar regjisorin si njė konkurrent tė fortė pėr tė fituar “Palmėn e Artė” nė Kanė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tefik.5forum.info
 
Jolie dhe Pitt mahnitin adhuruesit nė Kanė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bashkatdhetarėt kanė tejkaluar investimet e bashkėsisė ndėkombėtare nė Kosovė
» Poshtėrsia nuk ka fund, Berisha: Me operacion t'majasilit kanė marrė librezėn e veteranit
» KQZ: Deri nė orėn 13:00 kanė votuar 35,24% e zgjedhėsve. PD: Pjesėmarrja mbi 36 pėrqind
» Mentor Thaqi: Humanizmi, Bujaria dhe Patriotizmi, kanė njė emėr tė pėrbashkėt, quhet: Atdhedashuri! Falėnderim publik pėr Tal Babanaj!!!
» Nė shtėpinė e Nėnė Terezes, Bajram Curri e Hasan Prishtina kanė festuar Pavarėsinė e Shqipėrisė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: TE NDRYSHME :: Informacione-
Kėrce tek: