ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
Keywords
Navigation
 Kreu
 Forumi
 Antarėt
 Profili
 Ndihmė
 Kėrko
Sondazh

Share | 
 

 “Eurovizion 2008”, Shqipėria hyn nė natėn finale

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 130
Age : 32
Location : Gjilan
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: “Eurovizion 2008”, Shqipėria hyn nė natėn finale   23.05.08 17:13Pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė, Olta Boka, ka arritur ta dėrgoj Shqipėrinė nė finalen e Festivalit Evropian tė Kėngės “Eurosong”, qė sivjet mbahet nė Beograd tė Serbisė. Me kėngėn “Zemrėn lamė peng”, Olta kėndoi e gjashta me radhė dhe me kualifikimin e saj shteti shqiptar ėshtė ndėr 25 shtetet qė do tė konkurrojnė nė natėn finale. Kjo ėshtė hera e pestė e prezantimit tė Shqipėrisė nė “Eurovizion”.Adrian Gaxha ishte shqiptari i dytė qė shkeli skenėn e Eurosongut nė Beograd, nė pėrfaqėsimin e Maqedonisė bashkė me kėngėtarėt Tamara dhe Vrcak. Por kėnga “Let me love you” nuk arriti tė kualifikohej nė finalen e festivalit evropian tė kėngės, pavarėsisht interpretimit tė fuqishėm tė Tamarės dhe grupit. Kjo ėshtė hera e parė qė janė mbajtur dy gjysmėfinale tė Eurovizionit, ndėrsa nata finale do tė mbahet mė 24 maj nė arenėn “Beogradska”nė Beograd.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tefik.5forum.info
 
“Eurovizion 2008”, Shqipėria hyn nė natėn finale
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ismet Ramadani:"Harta e shqipėrisė etnike" si shkas...
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Kastriot Dervishi: Sinjali i parė i qėndresės antikomuniste nė Shqipėri

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: TE NDRYSHME :: Informacione-
Kėrce tek: