ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
Keywords
Navigation
 Kreu
 Forumi
 Antarėt
 Profili
 Ndihmė
 Kėrko
Sondazh

Share | 
 

 CBS blen CNET-in pėr 1.8 miliardė dollarė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 130
Age : 32
Location : Gjilan
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: CBS blen CNET-in pėr 1.8 miliardė dollarė   02.06.08 6:01Gjiganti medial CBS ka blerė kompaninė e internetit CNET Networks pėr 1.8 miliardė dollarė nė para tė thata. CNET Networks, eshte pronare e disa faqeve jashtėzakonisht tė famshme dhe domeneve me vlerė.
Gjiganti medial CBS ka blerė kompaninė e internetit CNET Networks pėr 1.8 miliardė dollarė nė para tė thata, me ēmim prej 11.50 dollarėsh pėr aksion.
CNET Networks, kompani pronare e disa faqeve jashtėzakonisht tė famshme dhe domeneve me vlerė siē janė CNET, ZDNet, GameSpot.com, TV.com, CNET News, UrbanBaby, BNET, CHOW dhe Search.com, qe njė kohė ėshtė nė telashe.

Ēmimi i aksioneve tė tyre veē njė kohė tė gjatė po bie, derisa me vite nuk ka arritur tė kalojė vlerėn prej 10 dollarėsh, kėshtu qė oferta e CBS-it ofron premi tė vlefshme pėr vlerėn aktuale tė aksioneve. Andaj, ėshtė e qartė pse kėshilli drejtues dhe aksionarėt e mėdhenj nuk kanė ngurruar shumė pėr pranimin e ofertės sė CBS-it.

Me kėtė hap CBS automatikisht ėshtė bėrė njė nga 10 firmat mė tė mėdha tė internetit nė SHBA. CNET Networks ka rreth 56 milionė vizitorė brenda muajit vetėm nė SHBA dhe 200 milionė tjerė nė mbarė botėn. (telegrafi)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tefik.5forum.info
 
CBS blen CNET-in pėr 1.8 miliardė dollarė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si nė pėrralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerė prej 10 mln dollarė (FOTO)
» Buxheti i Kosovės pėr vitin 2012 parashihet tė jetė 1.5 miliardė euro

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: TE NDRYSHME :: Informacione-
Kėrce tek: