ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Microsoft dėshiron tė blejė vetėm makinėn e kėrkimit nga Yah

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 130
Age : 31
Location : Gjilan
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: Microsoft dėshiron tė blejė vetėm makinėn e kėrkimit nga Yah   02.06.08 6:07I gjithė tregimi rreth Yahoo-sė tani duket shumė i dhimbshėm. Pasi qė nuk ka ecur si duhet shitja, e presionet nė Yahoo kanė qenė tė hatashme, tani ėshtė kaluar nė marrjen e asaj qė mė sė shumti ka vlerė nė gjigantin e internetit.
Ka disa interesa qė pėrfshihen kėtu: Jerry Yang, bashkėthemelues dhe njėri prej aksionarėve tė mėdhenj tė Yahoo-sė, dėshiron qė kompania tė mbetet e pavarur. Carl Icahn, i cili sė bashkė me bashkėmendimtarėt e tij kontrollon rreth 28% tė kompanisė, edhe mė tutje dėshiron qė Yahoo nė tėrėsi t’i shitet Microsoftit. Microsofti megjithatė dėshiron vetėm platformėn e Yahoo-sė pėr kėrkim, qė do t’i kushtonte shumė mė pak se blerja e tėrėsishme e Yahoo-sė, dhe do t’i mundėsonte qė deri-diku tė garojė nė mėnyrė tė barabartė nė kėtė fushė me Google.
Rezultatet janė tė pamundura tė parashikohen, por Yahoo siē e njohim nuk do tė mbijetojė gjatė, kjo ėshtė e sigurt. (telegrafi)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tefik.5forum.info
 
Microsoft dėshiron tė blejė vetėm makinėn e kėrkimit nga Yah
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sanxhakun e qelė "sabahi" me ushtrin e vetė, nė krye me shqiptarin Muhamer Zukorliē
» Krajka: Kėnga e Vaēe Zelės qė u kėndua vetėm njė herė
» Rexhep Rifati:Flladi i lirisė qė u shndėrrua nė uragan mėvetėsie, lirie e demokracie
» Prof. dr.sc.Akil Mark Koci:"Vogėlushja pianiste, Gaia Sokoli, mahnit publikun italian e jo vetėm"
» Lėvizja Vetėvendosje - Gjakovė: Arrestime nė Gjakovė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: TE NDRYSHME :: Informacione-
Kėrce tek: