ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
Keywords
Navigation
 Kreu
 Forumi
 Antarėt
 Profili
 Ndihmė
 Kėrko
Sondazh

Share | 
 

 Padisin Google pėr shkak tė trafikut qė u sjell

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 130
Age : 32
Location : Gjilan
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: Padisin Google pėr shkak tė trafikut qė u sjell   02.06.08 6:13Gazetat belge, Le Soir e La Libre Bélgique, kanė vendosur tė padisin Googlen dhe tė kėrkojnė nga gjiganti i internetit dėmshpėrblim financiar me vlerė prej 49 milionė eurosh.
Derisa shumica e hapėsirave tjera tė uebit nė mbarė botėn mbėshteten pikėrisht nė Google, i cili nėpėrmjet makinės sė tij tė kėrkimit sjellė pjesė tė konsiderueshme tė vizitorėve, disa botues tė caktuar belgė, mu pėr kėtė fakt, kanė vendosur tė padisin sėrish kompaninė Google.

Gazetat belge, Le Soir e La Libre Bélgique, kanė vendosur tė padisin Googlen dhe tė kėrkojnė nga gjiganti i internetit dėmshpėrblim financiar me vlerė prej 49 milionė eurosh, dhe kėtė mu pėr arsyen se ai publikon dhe furnizon tė tjerėt me pėrmbajtje pa lejen e tyre.

Kėtė padi mė tė re tė ēuditshme e ka nisur nė emėr tė publikimeve tė caktuara, Copiepresse, organizata e cila pėrfaqėson njė pjesė tė caktuar tė botuesve belgė nga rajoni i cili mbulon lajme nė gjuhėn frėnge dhe atė gjermane.

Edhe tingėllon befasuese - Google vitin e kaluar ka humbur njė padi tė ngjashme nga disa publikime belge, tė cilat publikojnė pėrmbajtje nė internet dhe pėr kėtė ėshtė dashur tė largojė lajmet e tyre nga Google News.

Pėrveē vet largimit, gjykata belge i ka caktuar dėnimin me vlerė prej katėr milionė eurosh, mirėpo pasi qė pėrfaqėsuesit e gjigantit tė internetit janė ankuar, ata ende presin vendimin e gjyqit pėr kėtė. (telegrafi)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tefik.5forum.info
 
Padisin Google pėr shkak tė trafikut qė u sjell
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008
» Partizan Cene: Valicia e madhe ..!! Tregim horror ..Marre shkak nga nje ngjarje reale ..!!
» Mirėdon Fusha sjell:Nga kujtimet pė Aziz Zhilivoden
» Kastriot Myftaraj sjell njė raport sekret pėr Dronin!
» Irvi Hyka sjell shkrimin:Bill Klinton nė krye tė fushatės pėr njohjen e Kosovės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: TE NDRYSHME :: Informacione-
Kėrce tek: