ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
Keywords
Navigation
 Kreu
 Forumi
 Antarėt
 Profili
 Ndihmė
 Kėrko
Sondazh

Share | 
 

 Preambula e Kushtetutes se Kosoves

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 130
Age : 32
Location : Gjilan
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: Preambula e Kushtetutes se Kosoves   06.06.08 3:37

Ne, Populli i Kosovės,
Tė vendosur pėr tė ndėrtuar njė ardhmėri tė Kosovės si njė vend i lirė, demokratik dhe paqedashės, i cili do tė jetė atdhe i tė gjithė qytetarėve tė vet;
Tė pėrkushtuar pėr krijimin e njė shteti tė qytetarėve tė barabartė, i cili do tė garantojė tė drejtat e secilit qytetar, liritė qytetare dhe barazinė e tė gjithė qytetarėve para ligjit;
Tė zotuar qė Kosova tė jetė shtet i mirėqenies ekonomike dhe i prosperitetit social;
Tė sigurt qė shteti i Kosovės do tė kontribuojė nė stabilitetin e rajonit dhe tė mbarė Evropės, duke krijuar marrėdhėnie tė fqinjėsisė dhe tė bashkėpunimit tė mirė me tė gjitha shtetet fqinje;
Tė bindur qė shteti i Kosovės do tė jetė anėtar i denjė i familjes sė shteteve paqedashėse nė Botė;
Me synimin qė shteti i Kosovės tė pėrfshihet nė proceset integruese Euro-Atlantike;
Nė mėnyrė solemne, miratojmė Kushtetutėn e Republikės sė Kosovės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tefik.5forum.info
 
Preambula e Kushtetutes se Kosoves
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Forumi i Rinise i Lidhjes Demokratike te Kosoves (Faqja Zyrtare)
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» Halit Bogaj: ''Xhemail Abria- pleqnar i Kosovės''
» Xhesika Vula:Tradhtia e shqiprisė ndaj kosoves u vune ne sherbim te jugosllaveve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: TE NDRYSHME :: Literaturė-
Kėrce tek: