ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
Keywords
Navigation
 Kreu
 Forumi
 Antarėt
 Profili
 Ndihmė
 Kėrko
Sondazh

Share | 
 

 Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 130
Age : 32
Location : Gjilan
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm   09.06.08 17:31Ekspertėt e kompanisė pėr siguri, McAfee kanė publikuar njė raport jashtėzakonisht tė thuktė pėr rrezikun potencial i cili u kėrcėnohet njerėzve tė cilėt shėtisin nėpėr internet kur vizitojnė domene tė caktuara.
Si domenet mė tė rrezikshme, nė tė cilėt mė sė shpeshti mund tė sulmohet kompjuteri, McAfee ka theksuar .hk (Hong Kong), .cn (Kina) dhe .info. Nga tė gjithė domenet .hk tė cilėt McAfee i ka analizuar, 19.2 pėr qind e tyre janė potencialisht tė rrezikshėm pėr vizitorėt, derisa rreziku nė .cn domenin ėshtė 11.8 pėr qind, derisa .info ėshtė i treti me 11.7 pėr qind.

Nga domenet tjera, rrezik i madh kėrcėnon nga ai rumun .ro, ku mund tė infektoni kompjuterin nė 6.8 pėr qind, si dhe atij rus .ru ku rreziku ėshtė gjashtė pėr qind.

Si domeni mė i sigurt ka dalė tė jetė .gov.

Ky ėshtė viti i dytė me radhė qė kompania McAfee publikon raportin e vet tė emėruar 'Mapping the Mal Web', derisa ky i sivjetmi ėshtė bėrė me njė mostėr prej 9.9 milionė hapėsirave tė uebit nė mbarė botėn. (telegrafi)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tefik.5forum.info
 
Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Zgjedhjet vendore, ja lista e kandidatėve tė PD-sė
» Lista e kriminelėve tė luftės nė Kosovė
» Ish-komandantit tė Brigadės 141 nuk i njihet statusi i veteranit
» Publikohen emrat e 10 personave tė vrarė nė Kumanovė?
» Trupat e tė vrarėve nė Kumanovė dėrgohen pėr autopsi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: TE NDRYSHME :: Informacione-
Kėrce tek: