ForumPortalliGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
Keywords
Navigation
 Kreu
 Forumi
 Antarėt
 Profili
 Ndihmė
 Kėrko
Sondazh

Share | 
 

 Restoranti i shqiptarit nė Danimarkė, mė i miri nė botė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 130
Age : 32
Location : Gjilan
Registration date : 11/10/2007

MesazhTitulli: Restoranti i shqiptarit nė Danimarkė, mė i miri nė botė   28.04.10 5:05Nė listėn e pėrvitshme tė revistės sė specializuar britanike tė restoranteve si restoranti mė i mirė nė botė ėshtė shpallur “Noma”, pronar i tė cilit ėshtė njė shqiptar nga Maqedonia.

Vendi i parė, pas mbretėrimit katėrvjeēar tė restorantit spanjoll “El Bulli” i takoi restorantit danez “Noma”. Pronari i restorantit dhe kryekuzhinieri ėshtė Rene Rexhepi, me baba shqiptar nga Maqedonia, ndėrsa nėnėn daneze, i cili shėrben kryesisht specialitete nordike.
Rexhepi (32 vjeēar), shkruan tė martėn gazeta britanike “The Guardian” ėshtė njė kuzhinier i talentuar i cili bėn mrekulli me bimėt e egra dhe lulet, si dhe produktet e freskėta tė detit.
Ndėr dhjetė restorantet mė tė mirė, katėr gjenden nė Spanjė, tri nė SHBA, si dhe nga njė nė Britani dhe Itali. /Telegrafi/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://tefik.5forum.info
 
Restoranti i shqiptarit nė Danimarkė, mė i miri nė botė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Agim Gashi: Vaji i shqiptarit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: TE NDRYSHME :: Informacione-
Kėrce tek: